Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας της ΕΣΚΑΒΔΕ σημείωσε ο ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ ο οποίος επικράτησε την Κυριακή το απόγευμα του ΗΡΑΚΛΗ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ με 71-52.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι αλλά δεν μπορούσε να ξεφύγει στο σκορ. Η πρώτη περίοδος έληξε με 22-15. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι με το ημίχρονο να βρίσκει τον ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ μπροστά με οκτώ πόντους (33-25).

Το σκηνικό της δεύτερης περιόδου επαναλήφθηκε και στην τρίτη με τους γηπεδούχους με ένα επί μέρους σκορ 15-14 μεγάλωσαν την διαφορά στους εννιά πόντους (48-39).

Η τέταρτη περίοδος εξελίχθηκε σε παράσταση για έναν ρόλο για να φτάσει ο ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ στην εύκολη νίκη με 71-52.

Δεκάλεπτα: 22-15, 11-10, 15-14, 23-13

ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ (Γραψας Ιωάννης): Σταφυλας 1, Κορώζης 10 (2), Γράψας 10, Κοκολης 8, Πυρωτης 8, Μάγγος 15, Καλογεροπάνος 7, Μπακογιάννης 2, Μπουρσινός 10, Παππας, Φλωτσιος.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ (Ραπτης): Αγγελόπουλος 14, Σάββας, Μελικοκης, Νταουσανης, Ρήγας, Γκρεκας 20(3), Ζήσιμος 8, Δελαβογιας, Ασβεστας 6, Σκαλιωτης 3, Τσιφτιλης 1.