Διά πυρός και σιδήρου πέρασε η ομάδα μας από το γήπεδο του Μεσολογγίου, καθώς επικράτησε το απόγευμα της Κυριακής 28/1 της τοπικής ομάδας του Απόλλωνα με σκορ 45-52.

Η ομάδα μας, η οποία παρατάχθηκε με σύνθεση ανάγκης λόγω απουσιών και τραυματισμών βασικών παικτών, μπήκε μουδιασμένη στο γήπεδο και σε συνδυασμό με την ευστοχία των αντιπάλων βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ μέχρι και την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, τα παιδιά μας έδειξαν να βγάζουν αντίδραση κάνοντας την ανατροπή και ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες του coach Γράψα κυρίως στην άμυνα αλλά και στη διάσπαση της ζώνης των γηπεδούχων, κατάφεραν να πάρουν τη νίκη.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα μας, την ερχόμενη Κυριακή 4/2 και ώρα 17:00 εντός έδρας, κόντρα στον ΠΑΣ ΙΩΝΙΚΟ ’80.

Δεκάλεπτα: 14-13, 14-09, 12-19, 05-11

Απολλων Μεσολογγίου (Γρατσινοπουλος): Κυταγιας, Ρομπολας Ι., Ζέρβας, Ρομπολας Π. 6, Κρίκος, Στεφατος 2, Λιαπης 15(3), Ντρουκας, Κρασακοπουλος 8(1), Ντεκας 2, Καλιανεζος 12, Πολιτης.

ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ (Γραψας Ιωάννης): Κορώζης 12(4), Πυρωτης 2, Μάγγος 15, Καλογεροπάνος 13(2), Μπακογιαννης, Μπουρσινός 10, Αναστασατος, Φλωτσιος.