Φωτο sportime24.gr

Το αήττητο σερί του στα εκτός έδρας παιχνίδια του στο πρωταθλημα της Α Κατηγορίας της ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ  διατήρησε ο ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ο οποίος σε παιχνίδι για την 11η αγωνιστική επικράτησε με 1-4 του ΑΧΕΡΩΝ στο Καναλάκι.

Στο 20ο λεπτό η ομάδα μας άνοιξε το σκορ. Ο Καταγής  Γ , εκτέλεσε το κόρνερ με τον Φετση να παίρνει την κεφάλια στο δεύτερο δοκάρι στέλνοντας την μπάλα στον Τσιουνη που με κοντινή κεφάλια δεν είχε πρόβλημα να κάνει το 0-1.

Ο ίδιος παίκτης στο 33ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας.

Το τελικό 0-3 του πρώτου ημιχρόνου διαμόρφωσε στο 45ο λεπτό ο Καλογερης με σουτ.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-3 με τον Νόνα για να έρθει ο Κτενας στο 60 με σουτ να δώσει και πάλι προβάδισμα τριών τερμάτων στον ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟ για το 1-4 που έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ: ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ,  ΜΠΟΥΖΙ,  ΚΑΤΑΓΗΣ Λ., ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ, ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ, ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΒΛΑΧΟΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ Γ., ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ (76′ ΣΟΛΔΑΤΟΣ), ΦΕΤΣΗΣ (43′ ΚΤΕΝΑΣ), ΤΣΙΟΥΝΗΣ.