Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες από τον ΕΡΜΗ ΚΑΝΑΛΙΟΥ,  ο ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ σφράγισε το εισιτήριο του για την Γ’ Φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ επικρατώντας με 4-0 των αντιπάλων του.

Όλα κρίθηκαν από το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης όταν και οι γηπεδούχοι σημείωσαν τρία τέρματα. Η αρχή έγινε στο 1ο μόλις λεπτό όταν ο Καπότης με κοντινό σουτ άνοιξε το σκορ για την ομάδα των Παλιαμπέλων.

Στο 31ο λεπτό ο Γκουνέλας μετά από σέντρα του Χασάι από τα αριστερά, διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων.

Το πιο όμορφο γκολ της αναμέτρησης ήρθε στο 45ο λεπτό όταν ο Κουτσογιώργος πραγματοποίησε εκπληκτική ατομική προσπάθεια από τα αριστερά, σερβίροντας έτοιμο γκολ στου Ρούσο-Μπεκερτζή ο οποίος με μονοκόμματο σουτ έκανε το 3-0.

Το τελικό 4-0 ήρθε σε μία αντεπίθεση των γηπδούχων στο 90ο λεπτό με πλασέ του Χασάι.

ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ: ΚΑΡΑΪΣΚΟΣ, ΚΟΥΤΣΟΓΙΩΡΓΟΣ, ΝΤΑΛΑΣ, DEDI, ΒΑΡΔΗΣ (70’ ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ), ΛΙΟΤΣΟΣ, ΧΑΣΑΪ, ΚΟΜΠΟΤΙΑΤΗΣ (46’ ΜΠΑΜΠΙ), ΡΟΥΣΟΣ-ΜΠΕΚΕΡΤΖΗΣ, ΓΚΟΥΝΕΛΑΣ, ΚΑΠΟΤΗΣ (64’ ΜΠΟΥΣΙ).

Την ήττα με 3-0 από την ΘΥΕΛΛΑ ΣΙΝΩΠΗΣ εκτός έδρας γνώρισε ο ΑΟ ΠΑΛΑΙΡΟΥ και αποκλείστηκε από την συνέχεια του θεσμού.