Για αλλη μια φορά οι αθλητές του ΝΑΟΒόνιτσας έκαναν μια εξαιρετική εμφάνιση, καθως στους Διασυλλογικούς αγώνες Midwinter Cup, κατηγορία ilca4 (Ν.Ο.Π.Φαλήρου )και Α.Δηλαβέρη 2024, Optmist (Ν.Α.Σ.) βρέθηκαν στις πρώτες θέσεις. Πιο συγκεκριμένα:

Ο Γιάννης Τζεφριός κατέκτησε την 4η θέση γενικής κατάταξης στον αγώνα του ΝΟΠΦ ανάμεσα σε 51 αθλητές ilca4 και η Μελίνα Γκατζίνη την 1η θέση κοριτσιών, 7η γενικής κατάταξης!

Ακόμα η Μαρκέλλα Τσινιά κατετάγει 8η στην κατάταξη των κοριτσιών.

Ο αγώνας έγινε κάτω από ιδιαίτερες συνθήκες, με άπνοια την 1η μέρα και ενισχυμένους ανέμους την 2η, που επέτρεψαν την διαξαγωγή μόνο μίας ιστιοδρομίας.

Παράλληλα ο αθλητής μας Δημήτρης Ζαχαράκης πήρε μέρος στον διασυλλογικό αγώνα Α. Δηλαβέρη που διοργάνωσε ο ΝΑΣ όπου μετά από 3 ιστιοδρομίες πήρε την 3η θεση φέρνοντας άλλο ένα κύπελλο στην Βόνιτσα!

Μπράβο, για άλλη μια φορά, στα παιδιά και τον προπονητή τους για την προσπάθεια τους.

Ευχαριστούμε την ΕΙΟ για την υποστήριξη της αποστολής!