1ος στην Ευρώπη ο Ιάσων Παναγόπουλος!
2η θέση για την Ελλάδα και αργυρό μετάλλιο για τους Έλληνες αθλητές
.

Σε μια καταπληκτική διοργάνωση με 291 αθλητές από περισσότερες από 47 χώρες ο ο Δημήτρης Ζαχαράκης, αθλητής του ΝΑ.Ο.Βόνιτσας, έκανε καταπληκτική 1η εμφάνιση με τα χρώματα της Εθνικής Ελλάδας και κατέκτησε την 15η θέση!

Την 1η θέση στα αγόρια κατέκτησε ο Ιάσων Παναγόπουλος καθώς κατάφερε να κάνει την μεγάλη ανατροπή με πρωτιά στην τελευταία ιστιοδρομία και γυρίσε από την 3η θέση της κατάταξης στην 1η θέση και στέφθηκε για 2η συνεχόμενη χρονιά Πρωταθλητής Ευρώπης!

Τελος, η Ελληνική Ομάδα κατέκτησε την 2η θέση στην ομαδική κατάξη χαρίζοντας έτσι σε όλους τους αθλητές και μαζί στον δικό μας Δημήτρη ένα αργυρό μετάλλιο.
Συγχαρητήρια στο Ναυτικό Όμιλο Θεσσαλονίκης (https://www.facebook.com/nautical.club.thessaloniki) για την άριστη διοργάνωση και την πολύ όμορφη τελετή λήξης-απονομή που ζήσαμε!

Μπράβο στην Εθνική ομάδα και όλα τα παιδιά!

Ευχαριστούμε τον Δημήτρη μας για την μεγάλη διάκριση που μας χάρισε και ελπίζουμε να συνεχίσει με υγεία να δουλεύει σκληρά και να πετυχαίνει τους στόχους του!