Την ενδέκατη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα της Α’Κατηγορίας της ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ σημείωσε ο ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ο οποίος επικράτησε με 1-4 του ΟΔΥΣΣΕΑ ΝΥΔΡΙΟΥ εκτός έδρας σε παιχνίδι για την 16η αγωνιστική.

Με το… καλησπέρα ο ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ άνοιξε το σκορ καθώς μόλις στο 3ο λεπτό ο …συνήθης ύποπτος ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ με κεφαλιά έκανε το 0-1.

Ο ίδιος παίκτης στο 26ο λεπτό με σουτ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα μας και στο 36 πέτυχε χατ τρικ σημειώνοντας παλι με σουτ το 0-3.

Την σκυτάλη του σκοραρισματος πήρε στην συνέχεια ο ΒΑΣΙΛΑΣ ο οποίος με σουτ το 38ο λεπτό έγραψε το 0-4 που ήταν και το τελικό σκορ του πρώτου 45λεπτου.

Στο 75ο λεπτό οι γηπεδούχοι μείωσαν στο τελικό 1-4 με τον ΓΑΖΗ.

Την ίδια ώρα ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ και ΕΘΝΙΚΌΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ συνέχισαν με νίκες τις υποχρεώσεις τους.

Έτσι δύο αγωνιστικές πριν το τέλος οι ελπίδες του ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ για την κατάκτηση του τίτλου μειώνονται αισθητά…

Η σύνθεση της ομάδας μας: ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ (82 ΝΤΕΛΗΣ), ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ, ΒΛΑΧΟΣ, ΒΑΣΙΛΑΣ, ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ (46 ΜΠΟΥΖΙ), ΚΑΤΑΓΗΣ Λ. ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ (67 ΜΑΝΩΛΙΤΣΗΣ), ΚΑΤΑΓΗΣ Γ.(55 ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ), ΟΡΦΑΝΟΣ (55 ΧΑΙΔΑΚΗΣ), ΒΡΕΤΤΟΣ, ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ.