Ακαρνανικά Νέα

Την πρώτη εκτός έδρας νίκη και δεύτερη συνολικά στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ σημείωσε ο ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ο οποίος επικράτησε με 6-0 εκτός έδρας του ΑΟ ΠΛΑΓΙΑΣ σε παιχνίδι για την 6η αγωνιστική

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Βεκιος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι άνοιξε το σκορ για την ομάδα μας και στο 9′ ο Σολδάτος διπλασίασε τα τέρματα του ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ.

Στο 43ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν και δεύτερο πέναλτι και μαζί και την αποβολή παίκτη των γηπεδούχων. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Ορφανός για το 0-3 του πρώτου ημιχρόνου.

Με γκολ ξεκίνησε και το δεύτερο 45λεπτο καθώς στο 48ο λεπτό ο Βεκιος πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4.

Ο ίδιος παίκτης στο 80ο λεπτό με σουτ έκανε το 0-5 και στο τέλος της αναμέτρησης ο Σολδάτος διαμόρφωσε το τελικό 0-6.

Η σύνθεση της ομάδας μας: Τρανουλίδης (67′ Σάμαρης), Νταλάρδας, Ιασωνιδης Θ., Ιωάννου, Βλάχος, Μπουρδουβαλης, Καταγής Λ., Ορφανός (51′ Χαΐδακης), Σολδάτος, Βρεττός (46′ Μπουζι), Βεκιος.