Στις νίκες επέστρεψε ο ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ο οποίος σε παιχνίδι για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος τής Α Κατηγορίας της ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΛΕΥΚΔΑΣ, επικράτησε με 3-0 του ΕΘΝΙΚΟΥ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ στην Βονιτσα.

Το παιχνίδι  ξεκίνησε με τους καλυτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους οι οποίοι στο 11ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με κοντινό πλασέ του Τσιούνη.

Στην συνέχεια ο ΕΘΝΙΚΟΣ προσπάθησε να πάρει τα ηνία της αναμέτρησης αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει ιδιαίτερα την εστία του Τρανουλιδη.

Μάλιστα οι γηπεδούχοι στο 38ο λεπτό έφτασαν στην επίτευξη και δεύτερου τέρματος όταν ο Καλογερης έφυγε στην πλάτη της αμυνας των φιλοξενουμεμων και με σέντρα ακριβειας βρήκε τον Μπούζι που με κοντινό πλασέ έκανε το 2-0.

Και το δεύτερο ημίχρονο το οποίο διεξήχθη υπό το φως των προβολέων   ξεκίνησε με γκολ όταν ο Τσιουνης στο 54′ με κοντινό σουτ έπειτα από ασίστ του Φετση έκανε το 3-0.

Στο 70ο λεπτό αγώνας διακόπηκε λόγω της έντονης βροχόπτωσης και των κεραυνών για περίπου 20 λεπτά αλλά ξεκίνησε και πάλι μόλις μειώθηκε η ένταση της βροχής χωρίς ωστόσο να αλλάξει κάτι.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ: ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ,  ΒΑΣΙΛΑΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ Λ. , ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ, ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ, ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΜΠΟΥΖΙ (72″ ΚΑΠΠΕΣ), ΚΑΤΑΓΗΣ Γ. (68′ ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ) , ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ (55′ ΚΤΕΝΑΣ), ΦΕΤΣΗΣ, ΤΣΙΟΥΝΗΣ.

Με ήττες συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους τόσο ο ΑΟ ΠΛΑΓΙΑΣ όσο και ο ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ. Ο πρώτος γνώρισε την συντριβή εντός έδρας από τον ΘΡΙΑΜΒΟ ΛΟΥΡΟΥ με 5-0 και τα ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ ηττήθηκαν 1-0 απο τον ΑΧΕΡΩΝ στο Καναλακι.