Την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα και συνάμα την πρώτη του νίκη για το 2022 σημείωσε ο ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ επικρατώντας με 3-1 στο Θεσπρωτικό απέναντι στον τοπικό ΚΕΡΑΥΝΟ.

Η νίκη αυτή είναι πολύ σημαντική καθώς ήρθε απέναντι σε έναν αντίπαλο που τις τελευταίες αγωνιστικές διένυε παρατεταμένη περίοδο φόρμας αποσπώντας πολύ καλά αποτελέσματα τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας.

Στα του παιχνιδιού, ο ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ευτύχησε να ανοίξει νωρίς το σκορ καθώς στο έκτο μόλις λεπτό της αναμέτρησης ο Καλογερής με σουτ έκανε το 0-1.

Το δεύτερο γκολ για την ομάδα ποδοσφαίρου της πόλης μας ήρθε στο 19ο λεπτό με τον Σταύρου ο οποίος με σουτ έκανε το 0-2, που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Το 0-3 ήρθε στο 68ο λεπτό με υπέροχο γκολ του Καλογερή για να μειώσουν οι γηπεδούχοι στο 76ο λεπτό με τον Ζήκα στο τελικό 1-3.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ (ΚΟΝΙΔΑΡΗΣ – ΧΑΝΤΖΑΡΑΣ): ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ, ΒΑΣΙΛΑΣ, ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ Θ., ΙΩΑΝΝΟΥ, ΝΤΑΛΑΡΔΑΣ, ΜΠΑΤΣΟΣ, ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ, ΟΡΦΑΝΟΣ, ΜΠΟΥΖΙ, ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ (75’ ΚΑΤΑΓΗΣ), ΣΤΑΥΡΟΥ.

Φωτό: Sportime24.gr