Την απόσταση των δυο βαθμών από τον δεύτερο ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ διατήρησε ο ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ο οποίος στο μεγαλο ντερμπι της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α Κατηγορίας της ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 μέσα στην Πάργα.

Στο 21ο λεπτό ήρθε το γκολ για την ομάδα μας όταν ο ΒΑΣΙΛΑΣ επιχείρησε την σέντρα και ο ΤΣΙΟΥΝΗΣ με διπλή προσπάθεια δεν μπόρεσε να νικήσει τον ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟ, κάτι που πέτυχε όμως ο επερχόμενος ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ για το 0-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Με τις χειρότερες προϋποθέσεις ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης για την ομάδα μας, καθώς στο 49ο λεπτό οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση με σουτ του ΝΤΟΚΟΥ.

Ο ΑΠΌΛΛΩΝ είχε την πρωτοβουλια των κινήσεων στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο δεν άλλαξε κάτι και το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος της συνάντησης.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ: ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ,  ΒΑΣΙΛΑΣ, ΒΛΑΧΟΣ ,  ΚΑΤΑΓΗΣ Λ., ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ, ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ, ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ (90′ ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ) , ΒΡΕΤΤΟΣ, ΜΠΟΥΖΙ (79′ ΚΤΕΝΑΣ) , ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ (88′ ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ), ΤΣΙΟΥΝΗΣ.