Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε από το  Εθνικό Στάδιο Πρέβεζας ο ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ο οποίος στο ματς της πρεμιέρας του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ επικράτησε με 1-2 του ΕΡΜΗ ΚΑΝΑΛΙΟΥ.

Η ομάδα ποδοσφαίρου της πόλης μας δυσκολεύτηκε αρκετά απέναντι στον αξιόμαχο ΕΡΜΗ ο οποίος άντεξε για ένα ημίχρονο καθώς το πρώτο 45λεπτο έληξε χωρίς σκορ.

Η ομάδα μας ευτυχησε να πετύχει σχετικά νωρίς το πρώτο της γκολ και να διώξεις το άγχος. Ήταν το 55ο λεπτό όταν ο ΜΠΟΥΖΙ  με κοντινό πλασέ  μετά από σέντρα του ΒΑΣΙΛΑ έκανε το 0-1.

Το δεύτερο γκολ για τον ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟ ήρθε στο 74ο λεπτό με τον ΤΣΙΟΥΝΗ να ανοίγει λογαριασμό με όμορφο πλασέ.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο τελικό 1-2 στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Η συνθεση της ομαδας μας: ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ, ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ (44’ΜΠΟΥΖΙ), ΒΑΣΙΛΑΣ, ΒΡΕΤΤΟΣ, ΒΛΑΧΟΣ, ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ, ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ (35′ ΦΕΤΣΗΣ) ΚΑΤΑΓΗΣ Λ. ΚΑΤΑΓΗΣ Γ. ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ (75′ ΚΤΕΝΑΣ), ΤΣΙΟΥΝΗΣ.