Ακαρνανικά Νέα

Την δεύτερη φετινή του εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα σημείωσε ο ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ο οποίος δεν δυσκολεύθηκε να επικρατήσει με 4-0 της ΔΟΞΑΣ ΩΡΩΠΟΥ.

Σε ακόμη ένα παιχνίδι η ομάδα ποδοσφαίρου της πόλης μας ευτύχησε να ανοίξει νωρίς το σκορ. Αυτή την φορά το γκολ ήρθε στο έκτο λεπτό με σουτ του Νταλαρδα.

Το 2-0 για την ομάδα μας έκανε στο 36ο λεπτό ο Ορφανός με σουτ, διαμορφώνοντας παράλληλα και το τελικό σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Με γκολ ξεκίνησε και το δεύτερο 45λεπτο καθώς στο 51ο λεπτό ο Χαιδακης έδωσε προβάδισμα τριών τερμάτων στον ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟ καθαρίζοντας ουσιαστικά την υπόθεση νίκη.

Το τελικό 0-4 διαμορφώθηκε δύο λεπτά αργότερα με αυτογκόλ των γηπεδούχων.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ(Κονιδάρης-Χαντζάρας): ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ (80’ ΝΤΕΛΗΣ), ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ, ΜΠΑΤΣΟΣ, ΜΠΟΥΖΙ, ΧΑΙΔΑΚΗΣ, ΟΡΦΑΝΟΣ, ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ (12’ ΒΑΣΙΛΑΣ), ΝΤΑΛΑΡΔΑΣ, ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ.