Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του για το 2023 ο ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ο οποίος σε παιχνίδι για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ συνέτριψε με 5-0 εκτός έδρας την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ.

Στο 2ο λεπτό ο Σολδάτος με σουτ άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟ και στο 15′ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βασιλα με αυτογκόλ ήρθε το 0-2 για την ομάδα μας που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Με γκολ ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο για τους φιλοξενούμενους καθώς στο 55ο λεπτό ο Ορφανός με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έκανε το 0-3.

Με αυτογκόλ και πάλι στο 84ο λεπτό μετά από σέντρα του Κυριακίδη ήρθε το τέταρτο γκολ για τον ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟ και δύο λεπτά αργότερα (86′) ο Μπούζι με σουτ έκανε το 0-5 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Η σύνθεση της ομάδας μας: ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ, ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ Θ (80′ ΙΩΑΝΝΟΥ), ΒΛΑΧΟΣ, ΒΑΣΙΛΑΣ (46′ ΒΕΚΙΟΣ), ΝΤΑΛΙΑΡΔΑΣ, ΣΟΛΔΑΤΟΣ (60′ ΜΠΟΥΖΙ), ΟΡΦΑΝΟΣ (80′ ΧΑΙΔΑΚΗΣ), ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ (60′ ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ), ΚΑΤΑΓΗΣ Γ., ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ, ΒΡΕΤΤΟΣ.