Φωτο: lefkadasportnews.gr

Το νικηφόρο του σερί στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ συνέχισε ο ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ.

Η ομάδα ποδοσφαίρου της πόλης μας επικράτησε με 3-0 εκτός έδρας του ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΥ σημειώνοντας έτσι την πέμπτη συνεχόμενη νικη της στο πρωταθλημα, σε παιχνίδι για την 6η αγωνιστική.

Μόλις στο 4ο λεπτό ο Βασίλας με απευθείας φάουλ έκανε το 0-1 για την ομάδα μας και στο 12΄ ο Καταγής Λ. διπλασίασε τα τέρματα του ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ διαμορφωμοβτας ταυτόχρονα και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Το παιχνίδι λόγω και του αγωνιστικού χώρου που είχε μετατραπεί σε ένα λασποχώραφο, δεν διεκδικεί ιδιαίτερες δάφνες ποιότητας. Ο Τσιουνης πάντως στο 65ο λεπτό συνέχισε το δικό του σερί σκοραρισματος για το τελικό 0-3.

Στις καθυστερησεις της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι με τον Φετση να αστοχεί από τα 11 βήματα.

Η συνθεση της ομαδας μας: Τρανουλίδης, Βασίλας (82΄ Κυριακίδης), Ιασωνίδης, Βλάχος, Τσιούνης, Καταγής Γ. (74΄ Μπουρδούβαλης), Καλογερής (74΄ Κτενάς), Καταγής Λ., Βρεττός, Μπαρλαγιάννης (67΄ Μπούζι), Φέτσης.