Ακαρνανικά Νέα

Φωτο SPORTIME24.GR

Τεράστια νίκη σημείωσε ο ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ο οποίος σε παιχνίδι για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α Κατηγορίας της ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ  επικράτησε με 1-0 εκτός έδρας του ΘΡΙΑΜΒΟΥ ΛΟΥΡΟΥ

Με την νίκη του αυτή ο ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ξέφυγε με 5 βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ, ο οποίος όμως έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.

Στο 28ο λεπτο της συνάντησης ο ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του από τον ΠΑΛΙΑΤΣΟ .

Την εκτέλεση ανέλαβε εύστοχα ο πρώτος σκόρερ της ομάδας και της  κατηγορίας ΤΣΙΟΥΝΗΣ για το 0-1 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 41ο λεπτό οι γηπεδούχοι σημείωσαν τέρμα με τον ΔΗΜΑ το οποίο όμως ακυρώθηκε ως χέρι ξεσηκώνοντας θύελλα αντιδράσεων από πλευράς ΘΡΙΑΜΒΟΥ ΛΟΥΡΟΥ.

Μοιρασμένο ήταν και το δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης με τον ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟ να χάνει μάλιστα πέναλτι λίγο πριν το φινάλε όταν ο ΜΗΤΣΙΟΣ νίκησε από τα έντεκα βήματα τον ΤΣΙΟΥΝΗ διώχνοντας την μπάλα σε κόρνερ.

Ευτυχώς για την ομάδα μας αυτό δεν στάθηκε αρκετό για να της στερήσει μια τεράστια νίκη που της δίνει το δικαίωμα να ελπίζει βάσιμα στην κατάκτηση του πρωταθλήματος.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ: ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ,  ΒΑΣΙΛΑΣ,  ΚΑΤΑΓΗΣ Λ., ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ, ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ, ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΒΛΑΧΟΣ, ΜΠΟΥΖΙ (55′ ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ), ΦΕΤΣΗΣ (82′ ΚΤΕΝΑΣ), ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ (85′ ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ), ΤΣΙΟΥΝΗΣ.