Ακαρνανικά Νέα

Ένα ευχάριστο απόγευμα πέρασε ο ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ο οποίος επικράτησε με 5-1 του ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ στο τοπικό ντέρμπι, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος τής Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ.

Στο 14ο λεπτό ο Μπαρλαγιαννης έπαιξε το ένα δύο με τον Τσιουνη με τον πρώτο με κοντινό πλασέ να νικάει τον Πατση για το 1-0 του ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ.

Δέκα λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Μπαρλαγιαννη να βρει με σέντρα τον Τσιουνη στο δεύτερο δοκάρι με τον Τσιουνη με κοντινό σουτ να κάνει το 2-0.

Το τρίτο γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε στο 32ο λεπτό με τον Βασιλα να νικάει σε τετ α τετ τον Πατση.

Στο 50′ ο Μπαρλαγιαννης έκλεψε την μπάλα μέσα στην μεγάλη περιοχή των φιλοξενουμενων και με κοντινό πλασέ έκανε το 4-0.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Τσιουνης διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα με κοντινή προβολή για το 5-0.

Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε στο 86ο λεπτό ο ΜΠΟΥΖΙ για τον ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ: ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ(82′ ΝΤΕΛΗΣ),  ΒΑΣΙΛΑΣ (61′ ΧΑΙΔΑΚΗΣ), ΒΛΑΧΟΣ, ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ, ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ, ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΤΕΝΑΣ, ΜΠΟΥΖΙ, ΚΑΤΑΓΗΣ Γ. (61′ ΚΑΠΠΕΣ), ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ (53′ ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ), ΤΣΙΟΥΝΗΣ.

ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ: ΠΑΤΣΗΣ, ΚΟΥΤΣΟΓΙΩΡΓΟΣ (61′ ΓΟΥΡΟΥΝΑΣ) , ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ, ΝΤΑΛΑΣ, ΤΡΙΑΝΤΟΣ (70′ ΝΤΑΛΤΑΓΙΑΝΝΗΣ), ΤΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ, ΤΣΟΚΑΣ (70′ ΜΠΟΥΖΙ), ΛΙΟΤΣΟΣ, ΚΑΠΟΤΗΣ, ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ, ΣΑΒΒΑΣ (61′ ΝΤΑΛΑΓΙΑΝΝΗΣ).