Ακαρνανικά Νέα

Ο ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ ήταν ο μεγάλος νικητής στο παιχνίδι μπαράζ για την άνοδο στην Α’ Κατηγορία της ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ.

Η ομαδα του Χρήστου Χασακή με μεγάλο πρωταγωνιστή τον ΚΑΛΕΜΙ που σημείωσε τρία τέρματα, επικράτησε με 4-2 του ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ στο γήπεδο της Πρέβεζας και πήρε έτσι το τρίτο εισιτήριο ανόδου για την Α’ Κατηγορία.

Να θυμίσουμε εδώ ότι και πέρυσι ο ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ μέσω των μπαράζ είχε πάρει την άνοδο αλλά τελικά η διοίκηση αποφάσισε να μην ανέβει η ομάδα. Τώρα τι θα κάνει φέτος δεν είμαστε σε θέση αν το γνωρίζουμε, αν και οι πληροφορίες αναφέρουν ότι τελικά θα παίξουν στην Α’ Κατηγορία.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ άνοιξε το σκορ στο 43ο λεπτό με τον ΚΑΛΕΜΙ για να φέρει το ματς στα ίσα ο ΚΑΣΚΑΝΗΣ στο 52ο λεπτό. Πέντε λεπτά αργότερα (57′) ο ΚΑΛΕΜΙ έκανε το 2-1 και στο 64′ ο ΓΚΟΥΝΕΛΑΣ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στον ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ.

Ο ΑΧΕΡΩΝ μείωσε το σκορ σε 3-2 στο 66ο λεπτό με τον ΠΑΝΤΑ αλλά ο ΚΑΛΕΜΙ και πάλι έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του διαμορφώνοντας ταυτόχρονα και το τελικό 4-2 στο 85ο λεπτό.