Σε αγώνα μπαράζ θα διεκδικήσει την άνοδό του στην Α’ Κατηγορία της ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ ο ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ. Η ομάδα του Δήμου μας μετά και την σημερινή της (20/3) εκτός έδρας νίκη με 4-0 επί των ΝΕΩΝ ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΥ, έχει εξασφαλίσει την δεύτερη θέση στον Α’ Όμιλο, μία θέση που οδηγεί στα μπαράζ ανόδου.

Στο σημερινό παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο Σφακιωτών, ο ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ προηγήθηκε 0-1 με τον Χασάι στο πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη, η ομάδα του Κώστα Ζώτου διπλασίασε τα γκολ της με τον Δόση, ενώ στη συνέχεια ο Νταλαγιάννης με δυο προσωπικά τέρματα έγραψε το τελικό 0-4.

Σε ότι αφορά τα μπαράζ, ο ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ θα κληθεί να αντιμετωπίσει τον δεύτερο του Β’ Ομίλου. Αυτή την στιγμή στην δεύτερη θέση βρίσκεται ο ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ με 36 βαθμούς και ακολουθεί ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ με 32, δύο αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος.

Πιο πιθανό λοιπόν φαντάζει το σενάριο ο ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ να τεθεί αντίπαλος με τον ΕΡΜΗ ΚΑΝΑΛΙΟΥ στα μπαράζ.