Ακαρνανικά Νέα

Ο ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι που θα καθορίσει σε μεγάλο βαθμό την ομάδα που θα κατακτήσει την δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα του Α Ομίλου της Β’ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας της ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ που οδηγεί στα μπαράζ ανόδου.

Η ομάδα του Χρήστου Χασακή επικράτησε με 2-0 του ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΠΕΤΡΟΥ στο γήπεδο της Βόνιτσας και πλέον βρίσκεται στην δεύτερη θέση μαζί με την ομάδα της Λευκάδας, έχοντας όμως το αβαντάζ στην περίπτωση ισοβαθμίας.

Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΙΟΤΣΟΣ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 7ο λεπτο της αναμέτρησης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και ο ΆΡΜΑΝΤΟ ΧΑΣΑΙ στις καθυστερήσεις μετά από ατομική προσπάθεια διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Την επόμενη αγωνιστική ο ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον ΠΑΣ ΣΥΒΡΟΥ και με νίκη ουσιαστικά εξασφαλίζει την συμμετοχή του στα παιχνίδια μπαράζ.