Η απόλυτη επιτυχία ήρθε για τον ΝΑΟΒ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Optimist U13, καθώς ο αθλητής του Νικόλας Παππάς κατέκτησε την 1η θέση και το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της κατηγορίας!

Σε έναν αγώνα με πολυ υψηλό ανταγωνισμό και δύσκολο καιρό, ο Νικόλας κατέκτησε την 1η θέση, με συγκλονιστική ανατροπή την τελευταία ημέρα του αγώνα, όπου έκανε σε 3 ιστιοδρομίες, 2 πρώτες θέσεις και μία δεύτερη!

Απο κει και πέρα, πολύ καλή εμφάνιση και από τα άλλα 2 νέα παιδιά του ΝΑΟΒ που πήραν μέρος στον αγώνα, τον Στάθη Τζεφριό και την Ιοκάστη Παππά , που κινήθηκαν στις υψηλές θέσεις του στόλου παρά το νεαρό της ηλικίας και την μικρή εμπειρία από τέτοιους αγώνες.

Ο Στάθης Τζεφριός μπήκε στον Χρυσό Στόλο, τερμάτισε στην 34η θέση ανάμεσα σε 190 συνολικά αγόρια, μετά από 11 ιστιοδρομίες και απέδειξε ότι έρχεται ακόμα μια αξιόλογη φουρνιά αθλητών πίσω από τον Νικόλα.

Η Ιοκάστη Παππά, αντίστοιχα στην 1η εμφάνιση της σε αγώνα τέτοιου επιπέδου τερμάτισε 27η ανάμεσα στα 73 καλύτερα κορίτσια της χώρας!